+380679971290 zhnets.publisher@gmail.com м. Київ, просп. Свободи, 17
ВИДАВНИЦТВО     "ЖНЕЦЬ"

Олена Герасимова. Українці в Норвегії. Еллісів та еллісівці: художньо-пізнавальна розповідь для дітей. 2021. 64 с. Палітурка.

345.00

Художньо-пізнавальна розповідь для дітей молодшого й середнього шкільного віку про Єлизавету Ярославну, королеву Норвегії та дочку Ярослава Мудрого. Під час подорожі містом Осло головна героїня Софія дізнається про королеву родом із Києва. Дівчинку цікавлять багато запитань, відповіді на які даватиме сама Єлизавета. Вигадані елементи оповіді (головні герої, подорож сім’ї до Осло, зустріч і бесіда з королевою Еллісів) поєднано з реальними історичними фактами про Єлизавету Ярославну та сучасними даними (визначні місця Осло, символи Норвегії, устрій школи української діаспори в Осло).
Подорожі рідко можна передбачити. Так їдеш в Осло, думаєш про фйорди, вікінгів, норвезький колорит. Як натрапляєш на несподіванку! У Софійки таких несподіванок було кілька. Жовто-блакитна стрічка в косичках норвежки, українська мова на вулицях Осло, лялька-мотанка — усе наштовхувало на відкриття.
Географія мандрівки набула історичних координат: від Київської Русі до Норвегії. Супутницею стала Єлизавета Ярославна. Королева з двома іменами та загадковою долею, що пов’язала дві країни і два століття.


Ознайомитися зі змістом книжки: Gerasymova reklama

Опис

Творча концепція
Українська історія повна загадок і ниточок, які пов’язують нас із Європою. На засадах історичної пам’яті формується українська ідентичність. Виявлення та відновлення точок дотику української історії з історією Європи стали основою авторської роботи над книжкою «Українці в Норвегії. Еллісів та еллісівці» для дітей молодшого й середнього шкільного віку. Дослідження історії та культурних взаємовпливів має виховувати в молодого покоління розуміння, що ми не йдемо до Європи, а повертаємося до неї завдяки спільним тисячолітнім контактам.
Україні бракує видань для дітей, які описують історію нашої держави простими реченнями, логічними маркерами, без традиційних штампів і кліше. Тож цей проєкт стане корисним на уроках історії, української літератури та курсу «Я досліджую світ». Адже він дає можливість поглянути інакше на плин історії, побачити й почути «живих» героїв. Книжка може служити матеріалом для додаткового тексту в підручниках. Для дітей української діаспори в Норвегії видання цінне пізнавальним матеріалом (що текстовим, що зображальним), присвяченим Україні, Києву, спільній історії.

Особливість нашого проєкту полягає в обраному жанрі книжки та полідискурсивності створеної історії. Читач дізнається факти української історії в соціопросторі сучасного європейського міста. Завдяки поєднанню художнього викладу з пізнавальним контентом читач має змогу поспілкуватися з історичною постаттю королеви Еллісів, простежити причиново-наслідкові зв’язки в життєустрої наших пращурів.
Ідея проєкту підтримує нинішні тренди книговидання щодо висвітлення мандрівок містом, опису туристичних об’єктів, теми сильної жінки в центрі сюжету. До того ж проєкт ґрунтується на унікальних, досі не висвітлених фактах.